خانه » خدمات نشر دیجیتال

انواع مجوز برای آثار دیجیتال

۱- پروانه انتشار: در صورتی که شما قصد ارائه محصولات رسانه‌ای به صورت لوح فشرده و یا نرم‌افزار تلفن همراه را داشته باشید می‌بایست توسط مرکز توسعه رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد مورد تایید قرار گیرد. در این خصوص پس از بررسی‌های محتوایی پروانه انتشار به نام ناشر صادر می‌گردد و این مجوز بابت تایید محتوای اثر مربوطه خواهد بود.

۲ – مجوز تکثیر: در صورتی که بخواهید اثر مربوطه در بازار جهت فروش بصورت لوح فشرده عرضه گردد می‌بایست نخست مجوز تکثیر دریافت گردد. روال درخواست مجوز تکثیر بر روی پانل سرآمد مشابه روال مربوط به ثبت نرم‌افزار و درخواست پروانه انتشار است.

۳- هولوگرام: آثاری که پروانه انتشار و مجوز تکثیر دریافت کرده‌اند می‌بایست هولوگرام را بر روی محصول خود الصاق نمایند. بر روی هر هولوگرام یک عدد منحصربفرد درج شده که خریدار محصولات شما با وارد کردن آن در سامانه مربوطه دارا بودن مجوز محصول را کنترل می‌نماید. روال اخذ هولوگرام بدین صورت است که می‌بایست پس از دریافت مجوز تکثیر تعداد هولوگرام درخواستی خود را برای هر اثر به ناشر اعلام نمایید.

۴- گواهی ثبت: برای محصولاتی که دارای خلاقیت و یا ایده خاصی می‌باشند و مالک به دنبال ثبت مالکیت‌های مادی و معنوی است، گواهی ثبت صادر می‌شود که همانند فرآیند گواهی ثبت مالکیت معنوی اختراعات و اکتشافات می‌باشد. . روال درخواست مجوز تکثیر بر روی پانل سرآمد مشابه روال مربوط به ثبت نرم‌افزار و درخواست پروانه انتشار است.

مزایای استفاده از هولوگرام

شماره هولوگرام منحصر به فرد بوده و مختص همان بسته نرم افزار است

هولوگرام غیر قابل تکثیر می باشد

هولوگرام امکان تشخیص نسخه های اصلی از غیرقانونی در بازار را برای کاربران ، مراجع انتظامی ، تولید کنندگان نرم افزار و ناشران فراهم می آورد

هولوگرام باعث ایجاد اطمینان در صنعت نرم افزار کشور نسبت به جمع آوری آثار غیر مجاز خواهد شد .

طبق قانون مصوب سال ۱۳۸۹ که از سوی هیئت وزیران به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر سازمان‌ها و نهادهای اجرایی مرتبط ابلاغ گردیده است، از سال ۱۳۹۱ کلیه آثار دیجیتال عرضه شده در بازار که هولوگرام نداشته باشند به منزله کالای غیرقانونی شناخته شده و با تولید کننده و عرضه کننده برخورد قانونی خواهد شد.

روال اخذ مجوز :

– ورود به سامانه ثبت نرم‌افزار مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال به آدرس http://login.saramad.ir

– ایجاد حساب کاربری (درخواست عضویت) برای شرکت یا موسسه شما

– ورود با حساب کاربری ایجاد شده

– کلیک روی دکمه «صدور شناسنامه نرم‌افزار»

– ورود به قسمت «لیست نرم‌افزارها» و ثبت نرم‌افزار «جدید»

– ورود به قسمت «لیست درخواست‌ها»

– تعیین نوع درخواست

– گواهی ثبت جهت ثبت امور معنوی نرم‌افزار

-پروانه انتشار جهت اخذ مجوز انتشار

– پروانه تکثیر جهت شرکت‌های تکثیر عمده لوح‌فشرده

– انتخاب نرم‌افزار مربوطه با کلیک روی دکمه «انتخاب» سطر مربوطه

– کلیک روی دکمه «تایید»، سپس کلیک روی دکمه «ارسال»

– در اینجا باید نام شرکت آرمان سازان هوشمند آینده را در در جعبه متن مقام «نام ناشر» وارد کرده و دکمه جستجو (←) را بزنید سپس بر روی سطر نام دکمه «انتخاب» را کلیک کرده و سپس دکمه «تایید ارسال» را بزنید.

– جهت ارسال ۵ نسخه از نرم‌افزار به همراه تصاویر پک و روی سی‌دی با دفتر آرمان سازان هوشمند آینده تماس گرفته شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.